| alexandruth a întrebat:

As vrea si eu sa-mi cumpar o motocicleta de teren mica, gen KX65. Vreau sa stiu de unde pot achizitiona una, la ce pret, si daca ai voie sa o conduci daca esti minor. In niste videoclipuri de pe youtube am vazut copii pe ele, deci ar trebui sa am voie, nu?

Răspuns Câştigător
| dorinRSV4 a răspuns:

Ce sa faci cu una asa mica?laughingca iti moare motoru la deallaughingia-ti ceva de 125 sau mai mare in 4t ca sa traga tare

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu, in mod normal ca minor nu ai voie decat in competitii cu acele motociclete nu sunt de strada. Au fost proiectate pentru competitii cu minori nici vorba pentru drumuri publice!

| alexandruth explică (pentru FurtunaDiesel):

Nu ma refer la drumuri publice, stiu ca motocicletele de acel tip nu se inmatriculeaza. Ma refer la drumuri forestiere si la tara.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru alexandruth):

Legal fara permis nici pe alea nu poti merge pentru ca sunt controale ale jandarmeriei, ale ocolului silvic, ale politiei chiar si in paduri, de obicei cauta hoti de lemne din paduri dar se si fac dosare penale pentru soferii fara permis!

| alexandruth explică (pentru FurtunaDiesel):

Http://www.okazii.ro/......a115396591

Ma refer la tipul asta de motociclete, care nu depasesc 49 de cm cubi. In SUA e legal.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru alexandruth):

Aici nu!

| dorinRSV4 a răspuns (pentru alexandruth):

Ce sa faci cu una asa mica?laughingca iti moare motoru la deallaughingia-ti ceva de 125 sau mai mare in 4t ca sa traga tare