| celmaitarenume a întrebat:

Aveti idee cat ar costa sa schimbi volanul de pe dreapta pe stanga la un BMW E90?

4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Mai mult decat valoarea de piata a masinii.
Manopera este in. general 500Euro dar trebuie sa faci rost de piese de unde te descurci.
O caseta de directie buna nu o gasesti fara 250 E.
Sunt si care cer 500E doar pe caseta.
Si apoi in functie de cat de bine vrei sa iasa lucrarea mai ai de cumparat o gramade de acareturi.
Sunt persoane care se multumesc sa aiba comenzile la geamuri si la oglinzi pe usa stanga dar nu este ok, unii morti de foame inchiriaza faruri doar ca sa treaca la Rar apoi le pun iar pe cele de Anglia.

| Simpatic a răspuns (pentru Panamax):

Pai tara noastra este de vina ca permite sa circuli cu masini cu volan pe dreapta.
In schimb userul nostru care a intrebat mi se pare de bun simt, asa ca sa-l incurajam sa faca conversia.
Iar pe viitor luati-va fratilor direct masini cu volan pe partea corecta, ganditi gresit cand credeti ca va costa mai ieftin in final o masina cu volan pe dreapta dupa conversie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costa cam 3000$ si ai de schimbat:
1.mocheta
2. armatrura bord
3. torpedou
4. isonorizant
5. cutie calculator
6. pedala frana
7. suport acceleratie
8. capace calculator aeroterma
9. plastic stanga dreapta sub bord
10. tubulatura aeroterma
11. maner capota + suport
12. capace bord stanga dreapta
13. suporti module
14. trim central maneta
15. butoane geamuri
16. bloc lumini
17. grila centrala
18. consola centrala
19. Bord
20. Instalație electrica
21. Instalație motor
22. Caseta direcție cardan
23. Ceasuri bord
24. Broasca stanga
25. Incuietoare stanga, Capac incuietoare dreapta, Capac cu butuc stanga
26. Fete usi
27. Oglinzi
28. Furtun vacum frana conducte frana
29. Ansamblu stergatori
30. Plastic stergatori
31. Brate stergatori
32. Trimuri

| Denila123 a răspuns:

Intre 500 euro