| Dumi008 a întrebat:

Am luat marți examenul și am o reținere în a mă urcă la volan. De exemplu: că nu mă descurc la străduțele mici și că o să lovesc cealaltă mașina, că dacă fac accident, că o să mă înjure toți daca merg că melcul. Voi cum ați depășit această frică? Niste sfaturi ar fi bine venite! mulțumesc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi prin locuri spatioase pana iti dai drumul si prinzi incredere mai multa

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am avut temeri chiar atat de mari, mai umblasem cu masina inainte de cursuri.
Imi era frica dupa examen, ca s-ar putea sa nu fiu suficient de atent, si nu mai am instructorul, sa ma "salveze" la nevoie. Dar a trecut, m-am urcat pur si simplu la volan, si am intrat in trafic.

| GouDidodino a răspuns:

Încearcă să conduci cu cineva in dreapta care are mai multă experiență, te poate sfătui și îndruma el.