| Coman_Simy_1996 a întrebat:

BUNA! Am o intrebare legata de o defectiune la masina. De cateva zile am fost cu ia la un prieten sa imi puna un casetofon, si am oprit motorul, cand a legat 2 fire mi sa aprins becurile in bord iar cheia era scoasa din contact, cand am vrut sa o pornesc nu imi mai arata bujiile in bord si nu imi pornea nu stiti ce trebuie sa fac mss FUNDA!

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

A făcut contact între cele două plusuri. În general la casetofon ai nevoie de două plusuri : unul permanent, înainte de cheie, pentru memoria aparatului iar al doilea plus după cheie pentru alimentarea generală. Probabil a legat cele două într-un fel sau altul deci trebuie să desfaci legăturile.

| Coman_Simy_1996 explică:

Si din cauza asta nu imi arata bujiile in bord si nu porneste?

| 0rlando a răspuns (pentru Coman_Simy_1996):

A scos cumva bornele de la baterie când a montat casetofonul?

| Coman_Simy_1996 explică (pentru 0rlando):

Nu