| SzilveszterLipcsai a întrebat:

Buna, am o masinuta seat ibiza care are faruri automate, cand sunt puse pe auto porneste automat farul si pe timp de zi dar pozitiile din spate nu doar cand se intuneca avand senzori de lumini, problema me e in schimb ca chiar daca il pun pe manual sa pornesc farurile, pozitiile din spate nu se aprind(apasand frana se aprind stopurile) doar cand se intuneca, nu ar trebui sa se aprinda daca sunt puse pe manual luminile?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca sunt pe manual se aprind când le aprinzi tu.

| sierra1 a răspuns:

"nu ar trebui sa se aprinda daca sunt puse pe manual luminile?"

dacă sunt pe manual, se aprind când vrea șoferul nu senzorul, clar!

| SzilveszterLipcsai explică (pentru sierra1):

Si eu asa ma gandeam dar atunci e posibil sa fi legat cumva altfel fiindca daca o pun pe manual sa aprind luminile si atunci pozitiile din spate se aprind doar cand se intuneca, ciudat ca asa sa fie legat