| Criss003 a întrebat:

Am permisul de 3 luni si abia am condus si eu de 5-6 ori pentru ca al meu iubit nu imi da masina. nici de acasa pana la magazin, magazinul fiind foarte aproape! M-am saturat sa stau asa sa ma uit la masina, asa nu voi invata niciodata! Mentionez ca am luat permisul din prima si nu am dat niciun ban la traseu. Imi ziceam in minte pe timpul traseului ca "unde e al meu iubit si intructorul sa ma vada?"
Recunosc ca la inceput, la primele ore mi-a fost putin greu pentru ca nu mai condusesem niciodata dar dupa usor usor a fost ok. Nu mi-a murit motorul niciodata, ba chiar un prieten mi.a dat duba sa conduc si cu toate astea, el nu imi da masina, zice ca nu e pentru mine si ma descurajeaza rau pentru ca nu am facut boacane, n.am incurcat frana cu acceleratia si chestii de genul.
Chiar imi doresc sa conduc, dar nu uitandu.ma la masina.

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cred ca ai inceput gresit. Adica "abia am condus (...) pentru ca al meu iubit nu imi da masina".
Gresit, abia ai condus pentru ca nu ai o masina a ta.
Am trecut toti prin asta, dar pana la remedierea situatiei nu e nimeni dator sa iti mentina antrenamentul. Chiar daca nu incurci frana cu acceleratia.

| Sara2 a răspuns:

Dacă ştiai te lăsa în mod cert. Eu când am luat permisul, al meu m-a lăsat din prima, şi numai eu conduceam când mergeam undeva, acum am 2 ani şi câteva luni de permis, zbor cu ea. Dacă te crezi o bună şoferiţă, fă un efort, şi cumpără-ţi o maşină ieftină, dovedeşte la toţi că că poţi

| Criss003 explică (pentru Sara2):

Are un Bmw X5 si ii este frica sa nu.i fac ceva eu fiind incepatoare

| Sara2 a răspuns (pentru Criss003):

Păi ai răbdare cu el, spune-i să ieşiţi împreună când e mai liber pe stradă, în timp o să prindă încredere. Mult succes

| Sn4k3 a răspuns:

Cumpara-ti una laughing

| cristimihailov a răspuns:

Buna, eu as incepe negocierea cam asa:

Nu dau cheie la masina, nu dai cheie la pasarica...

Vezi ce iese...

| Raducons a răspuns:

Spune-i ca îi pui benzina si poate ti-o da cand ai nevoie

| IIIshaneIII a răspuns:

Daca e masina ta condu-o, daca e alui nu ai ce sa ai faci e lucrul sau, dar este urat din partea lui, pune mana si strange 3-4000lei si cumpara o masina pentru inceput e suficient, nu iti mai pune baza in oameni nici in asa zis-ul prieten.

| Alfred0703 a răspuns:

Hopa, e doar iubitul tau si deja lucrurile lui sunt si ale tale. Vai de capul lui daca te ia de sotie.

| alexwahl a răspuns:

Experienta se face din practica. Iubitul tau pune mai mult pret pe masina, decat pe tine.