| RzVn_Marius_1994 a întrebat:

Am si eu un atv linhai 300 4x4 de curand am observat ca imi tot fierbe apa in baterie a 2a oara mia fiert din nou si nu imi mai pornea am crezut ca e releu de pornire nu stiu ce sa zic, acum nu mai am curent pe instalatie deloc si bateria e incarcata. Poate cineva sa ma ajute? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

In baterie nu ai apa, ai electrolit! Masoara tensiunea pe baterie cu motorul pornit iar daca tensiunea trece de 14, 5V inseamna ca este defect releul de incarcare.

| costi8834 a răspuns (pentru ombladon):

Esti sigur? Si mie mi se intampla asta la un Linhai DragonFly de 400cmc si un oarecare meserias a zis ca e garnitura de chiuloasa.

3 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Este reductorul de curent :
...ier_-_oem/

| RzVn_Marius_1994 explică:

Bateria are electrolit cand masor bateria cu multimetru imi indica 12.3 dar problema e ca nu am curent pe instalatie sa porneasca nimic nu merge pe el dar bateria e incarcata.