| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am trecut peste linia continua la semafor în Germania.De și semaforul era roșu în timpul manevrei mele de încadrare a benzii din stânga nu am trecut pe culoarea roșie a semaforului.Doar am încălcat linia continua și sus deasupra semaforului era ceva negru și de forma rotunda care cred eu ca era o camera și avea și un beculet mic roșu.Ce sancțiune voi primi pentru acea încadrare pe la continua la semafor

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu crezi ca Germania este Romania? Daca asa faci acasa in Romania conduci cum vrei tu, acolo in Germania amenda vine la poștă, urmareste poștasul sa-ti dea scrisoarea, cu 500 euroi amenda. Bravoo aplauze

| Asiuvv82 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am trecut din greșeală nu am facut-o intentionat

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Și nu am trecut pe culoarea roșie doar ca trebuia sa fac la stânga la o destinație și îmi arata pe gps sa fac la stânga și atunci mam încadrat pe banda din stânga pe acea linie continua.Nu am trecut intenționat, am făcut din greșeală lucrul ăsta.Nu mi-am dat seama pe moment ceva ce am făcut.

| andrei1154 a răspuns:

Salut, am pățit exact același lucru, până la urmă cum a rămas?