| george0Mihai a întrebat:

am un golf 4 1.4 si am observat ceva timp ca la pornirile din panta sau unde incerca sa intorc de pe loc imi patineaza cureau sau nuhs ce dar se aude un fel de zgomot ca si cum ar patina ceva. imi spune cineva care este problema?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca se aude un scartait uniform e cureaua de distributie. Schimb-o cat mai repede ca daca se rupe s-e duce pe apa sambetei motorul.

| tyty_1709 a răspuns:

Schimba cureaua cat mai repede si ai grije cand o montezi sa nu o antinzi la maxim ca o patesti din nou; ps nu incerca sa o antinzi pe cea veche.

| cccristi a răspuns:

Cureua de distributie nu are cum sa scartzaie... happy poate fi si ambreiajul daca se aude doar cand soliciti motorul mai mult

| Sofer a răspuns:

Iti patineaza ambreiajul. Cred ca e timpul sa il schimbi.

| Smokaraieee a răspuns:

Cureaua patineaza...vezi cum iei alta ori o strangi paia...happy