| catalin2k a întrebat:

Am un scuter in 4t model first Bike Galaxy Power 50. Aș putea pune un set motor mai mare gen 80 dar cu chiuloasa asta de 50. Sau pot pune un set de 125(cu chiuloasa de 125) ce mi-ar trebui? Știu că parcă carburator.

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Daca ai un scuter de 49 cm3, fie el in 2 sau 4 timpi, daca vrei sa pui set de 80 cm3 e ok, ai nevoie de un jigler mai mare la carburator si de alte reglaje, daca vrei sa pui un set mai mare de 80 atunci trebuie automat sa schimbi ambielajul scuterului, de oarece acela e conceput pentru puterea a acelor 49 cm3..nu pentru 125.

| catalin2k explică (pentru DaniTDCI):

Aha am înțeles. Dar dacă aș vrea să pun un set de 80 dar cu chiuloasa asta de 50 ar merge? 4t.