| Andreiradu078 a întrebat:

Se poate monta pe un scuter First Bike de 50cc. Chiuloasa de 70 cc?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sigur nu.
Daca se potriveste la amplasarea prezoanelor, sigur nu se potriveste la marginea cilindrului, unde ar trebui sa etanseze.
Cilindrul de 70cc are diametrul mai mare decat cel de 50cc.

| Andreiradu078 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am vorbit cu o persoana de unde cumpăr piese. Si mi-a zis ca se potriveste, doar ca se mărește cameră de ardere

| Trioda a răspuns (pentru Andreiradu078):

Descrie-mi,sau tipul motorului etc. si intamplator, eu am inlocuit la scuterul meu chiuloasa si cilindrul, am marit capacitatea cilindrica de la 50 la 80 Cm2, pentru motor in 2 timpi..deci am chiuloasa si cilindrul, folosite doar 700 Km, deci ca noi..precum si alte piese, lasa raspuns aici.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andreiradu078):

Daca se mareste camera de ardere, scade compresia, deci scade si puterea.

| Andreiradu078 explică (pentru Trioda):

E motor de first bike activ de 50 cm3

| Alexandru250201 a răspuns:

Sincer sa fiu nu prea cred

| Trioda a răspuns:

Chiuloasa de 70, nu cilindru si chiuloasa impreuna, vrei racire sau care este motivul acestei intrebari, poate vrei sa maresti capacitatea motorului?
Fii mai explicit!

| Andreiradu078 explică (pentru Trioda):

Problema e ca nu gasesc chiuloasa de 50cc. Asta este motivul.

| Trioda a răspuns (pentru Andreiradu078):

Cum am spus, eu am setul complet, si de 50 si de 80 cm, deci ai de unde alege, lasa mesaj