| Andreia23w a întrebat:

Cand schimb vitezele se simte cum masina da mici 'șuturi', (uneori mai tare). Cum trebuie sa procedez corect pentru a scăpa de problema asta?( Nu am condus de foarte mult timp)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Gaard_Soren_1973):

Tu vrei să-l strice?

| sierra1 a răspuns:

Exercițiu, mai mult șofat - te prinzi singur de cum se face manevra

| sierra1 a răspuns (pentru Gaard_Soren_1973):

"Tine ambreiajul, nu-l elibera total"

un "sfat" mai prost ca ăsta nu există de tot TPU-ul (deși sunt aici exemplare rare, multe)

| Andreia23w explică (pentru sierra1):

Cum ar trebui sa fac?

| sierra1 a răspuns (pentru Andreia23w):

ți-am mai scris odată, ieri

| Andreia23w explică (pentru sierra1):

Nu a fost nici un răspuns clar.

| sierra1 a răspuns (pentru Andreia23w):

Totuși, pentru mine (că tot nu ne vede/aude nimeni): ai permis de conducere?

| Andreia23w explică (pentru sierra1):

Fac scoala, la început am facut cu un instructor si masina era pe benzină, dădeam drumu la ambreiaj si acceleram, nu se simțea nimic. Acum fac cu alt instructor si alta mașină(diesel), nu mi explica nimic asta, chiar dacă trec pe rosu instructoru asta nu zice nimic