| Stef29 a întrebat:

Am o problema cu suturile la poarta. De exemplu eu cand sutez dau cu latul sau interiorul balonul isi ia efect dar isi pierde din viteza si putere in momentul in care isi ia efect.Cum trebuie sa procedez pentru a avea suturi precise si puternice atat cu interiorul cat si cu exteriorul. Multi mi-au zis ca am forta in picioare doar ca nu procedez corect atunci cand sutez.

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Cu interiorul este greu sa imprimi si efect si forta. Cu latul poti sa dai tare dar asta depinde daca iti faci tu mingea sau primesti o pasa/centrare(pe jos), cu cat primesti pasa mai tare, cu atat vei suta mai tare(asta daca stii sa iei din forta pasei si sa o imprimi sutului)
De ce crezi ca unii fotbalisti dau o asa zisa "centrare sutata"?!

Cu exteriorul dupa parerea mea poti sa dai si tare si cu efect, pur si simplu trebuie sa lovesti cat mai bine si cat mai puternic, pentru ca la exterior mingea isi ia singura efect!

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a avea suturi precise si puternice trebuie sa lovesti mingea devreme si sa o lovesti in plin.

| Medwig_Andrei_1996 a răspuns:

Incearca sa misti mai repede piciorul cand te duci spre minge ca sa dai mai cu forta! Cp daca te-am ajutat!