Buna cat m-ar costa sa inmatriculez un bmw 316 e36 din anul 1995 inmatriculata pe Bulgaria

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa platesti timbrul de mediu, valoarea o poti calcula singur, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANAF, aici:
http://static.anaf.ro/......_2014.html
De asemenea, dupa caz, va trebui sa platesti ITP, RCA, impozitul anual, numerele de circulatie si rovinieta.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai putin decat o sa te coste benzina.
316 te sparge la consum, o recunosc si posesorii. Cica e mai econom 318.
Cat despre intrebarea ta, ia legatura cu o firma care se ocupa cu inmatriculari. Vezi sa nu cumperi cine stie e rapandura cu intretinerea ramasa in urma vreo 10 ani, ca la cele inmatriculate pe 'texas' (BG) cel mai convenabil e sa faci ITP-urile la RAR in Romania, iar acolo nu mai merge cu atentii, daca nu e in standarde faci reveniri de te saturi.