| Chiforescu_Marius_1997 a întrebat:

ce sa aleg intre aprilia rs 125 si cagiva mito 125 (acelasi an) imi puteti spune cateva pareri pro si contra despre ambele? multumesc

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Presupun ca ai facut o comparatie macar la aspectele tehnice daca nu, fa-ti un tabel in excel cu specificatiile (aici ma refer la cele care afecteaza performantele) si le compari.

cel mai bine e sa te duci la un showroom si sa intrebi un reprezentant, eventual sa te lase sa faci si un testdrive.
Daca iei pe nevazute, si pe parerile altora, "you gonna have a baaaad time", trebuie sa iti iei unul din modelele pe care te simti cel mai comod, altfel o sa se puna prafu pe ea in garaj.

| Chiforescu_Marius_1997 explică (pentru Danzell):

Deci aprilia am condus, dar voiam sa vad daca gasesc pe cineva care a condus ambele..mersi de raspuns, dar nu asta voiam sa stiu

| Danzell a răspuns (pentru Chiforescu_Marius_1997):

Si eu tot pe aprilia am mers. de cagiva nu prea am auzit sau vazut desi e primul motor al lui rossi

| Mazilu_Evelin_1996 a răspuns:

Depinde de gusturi Mito e un Ducati mai mic pe cand rs e nimic seamana cu RSV dar parca nu e si in plus Mito e mai rar vazuta pe strazi rs au toti. are si mult mai multe accesorii tuning din fabrica cum ar fi amortizor de ghidon, frane brembo, care RS-ul nu le are

| Chiforescu_Marius_1997 explică (pentru Mazilu_Evelin_1996):

Exact raspunsul asta l.am mai vazut undeva laughing).dar mersi..am o aprilia si vreau sa o vand..cred ca o sa-mi iau o cagiva..de accesorii ai dreptate..este un plus pentru cagivawinking