| AestheticPerf a întrebat:

Da-ti-mi va rog detalii despre aceasta motociclenta, despre firma, pro / contra, etc. http://autovit.ro/anunt/cagiva-mito-ID3hio0l.html#5bd58f a5e7

2 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Eu sunt de parere ca decat sa iei moto de 125 mai bine scuter, moto adevarate incep de la 250cc. Sincer un malosi 80cc 2timpi are putere cat 125cc 4timpi. Multi au luat 125 si vor sa schimbe ca se termina motorul repede din cauza turatiei care e necesara ca motor mic si greutate mare = turatie mare tot timpul. La 250cc se poate turatie mai mica ca sa prinda viteza. Parerea mea. Oricum 125cc nu merge mai mult de 120km/h iar viteza maxima prinde in 20sec depinde de cum bate vantul. Dar daca asta vrei e ok motocicleta si firma.

| AestheticPerf explică (pentru DryIce):

Vreau 125 deoarece o vreau cand o sa fac 16 ani, peste nici un an, de asta zic. big grin P.S.: Scuze ca nu am precizat.