| elenaaaaa56262 a întrebat:

Buna! Credeti ca se poate schimba botul masinii mercedes c class 2007 cu unul a unui c class 2019?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ai cum sa pui ceva atat de nou, pe o masina atat de veche, de 12 ani, care are designul foarte vechi si practic nu se potrivesc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi o munca mult prea costisitoare, schimbat aripi, capota, bara, puncte de prindere. Cine stie daca radiatorul mai vine ok, daca nu trebuie modifiate puncte de prindere... daca aripile se mai potrivesc cu portierele samd. Ar trebui sa schimbi caroseria la jumatate de masina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In tinichigerie, orice e posibil.
Dar piesele pe care le vrei tu nu se potrivesc, deci va fi multa munca de adaptare.
Cea mai simpla metoda este adaptarea unor faruri si bara de model 2019, cu ajustarile de rigoare.
Dar e genul de lucrare pe care pur si simplu nu merita sa o faci.
Daca ar fi masina mea, as cauta o bara AMG si niste faruri frumoase, concepute pentru model 2007. Nu m-as complica mai mult.

| helpforyou a răspuns:

In principiu da.

| unknownnn a răspuns:

Nu.