| Sandor12921 a întrebat:

De ce toata lumea spune ca Mercedes S class 2007 e masina de batrani? Chiar nu mi se pare ca este deloc masina de batrani, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| AndreiNM777 a răspuns:

Mercedes S class este o masina de batrani pentru ca in Germania doar batranii au bani de un S class nou. happy

Si pentru ca masina este construita pentru un drum confortabil.
Marii directori de firme din Germania au S class cu sofer pentru a se deplasa intre marile orase cu viteze foarte mari in conditii de siguranta si confort maxim.

si sigur invidia cantareste mult...

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru ca in general tinerii nu se dau in vânt după confort, preferând sportivitatea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mercedes in sine e o marca care se adereseaza oamenilor cu o anume varsta... din cauz pretului dar si al faptului ca se pune accent pe comfort si nu sportivitate

| relian a răspuns:

S clase costa destul de mult,iar un tanar nu prea are bani nici de una clase C si aia uzata,deci cei mai in varsta care nu au datorii, care au casa, au situatie, ajung sa isi cumpere ceva mai bun.
Normal ca nu e de batrani, cumpara cine are bani in general. Apoi chiar aia cu bani daca au copii fii sigur ca nu cumpara la plod calsa S cand stie f bine ca fiusau e cum e, deci sansele ca S calse sa ajunga la un tanar din asta dealde 20-30 de ani sunt f mici.Dar asta e mentalitatea romanilor, mai exact a celor care sunt asa mai saraci cu duhu laughing

| Crackman a răspuns:

Cine nu are S clas gaseste scuze.

| Alexandru250201 a răspuns:

Din invidie mai mult ca sigur

Răspuns utilizator avertizat
| Raul2802 a răspuns:

Vulpea cand n-ajunge la struguri zice ca-s acrii, la fel si cu masinile. Oricum, nu stiu de ce te intereseaza parerea altora, important este sa te simti tu bine in ea si sa iti faci treaba ...Cam asa e si cu Loganu, toti zic ca e cazan...

| Sandor12921 explică (pentru Raul2802):

Nu e de comparat Loganul cu Mercedes

| STSickSide a răspuns (pentru Sandor12921):

Nu e de comparat daca iti trebuie sa te arzi in bășini "care o are mai mare", probabil o sa ti schimbi părerea cand o sa fii la varsta in care iti permiti sa dai de permis că sigur nu ai