| nikoleta93 a întrebat:

Buna big grin se poate da in judecata inate de a plati taxa de poluare la o masina, stiu ca se poate da dupa ce se dau bani, dar inainte stiti ceva se poate da? stiti cazuri? :*

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Cum sa dai mai in judecata? pentru ce, pentru ceva ce nu exista? atata timp cat nu ai platit taxa, care ar fi motivul rolling on the floor

| push2gl a răspuns:

Nu deoarece trebuie sa faci dovada ca ai platit acea taxa pentru a da statul in judecata, sa depui chitanta la dosar

| mistermatei a răspuns:

Taxa auto 2012 poate fi contestată în instanţă

Există două situaţii:

1. Proprietarul unui autoturism dă în judecată statul român pentru a recupera suma plătită pentru taxa auto 2012. El va merge cu un dosar compus din următoarele documente: copia cărții de identitate a mașinii, copia deciziei de calcul eliberată de ANAF, copia chitanței primite la achitarea taxei, contractul de vânzare/cumpărare.

Pentru un astfel de caz, va trebui să scoateți din buzunar 500 de lei, dar cazurile de până acum arată că veți avea cu siguranță câștig de cauză şi veţi recupera banii plătiţi pe taxa auto 2012.

2. Proprietarul dă în judecată statul pentru a nu plăti taxa auto 2012. În această situație, vei primi aproape sigur aviz favorabil, doar că apare o mare problemă: avizul vine după 6-12 luni.
Taxa auto 2012 poate fi contestată în instanţă

Există două situaţii:

1. Proprietarul unui autoturism dă în judecată statul român pentru a recupera suma plătită pentru taxa auto 2012. El va merge cu un dosar compus din următoarele documente: copia cărții de identitate a mașinii, copia deciziei de calcul eliberată de ANAF, copia chitanței primite la achitarea taxei, contractul de vânzare/cumpărare.

Pentru un astfel de caz, va trebui să scoateți din buzunar 500 de lei, dar cazurile de până acum arată că veți avea cu siguranță câștig de cauză şi veţi recupera banii plătiţi pe taxa auto 2012.

2. Proprietarul dă în judecată statul pentru a nu plăti taxa auto 2012. În această situație, vei primi aproape sigur aviz favorabil, doar că apare o mare problemă: avizul vine după 6-12 luni.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/......03208.html

| mistermatei a răspuns:

Taxa auto 2012 poate fi contestată în instanţă

Există două situaţii:

1. Proprietarul unui autoturism dă în judecată statul român pentru a recupera suma plătită pentru taxa auto 2012. El va merge cu un dosar compus din următoarele documente: copia cărții de identitate a mașinii, copia deciziei de calcul eliberată de ANAF, copia chitanței primite la achitarea taxei, contractul de vânzare/cumpărare.

Pentru un astfel de caz, va trebui să scoateți din buzunar 500 de lei, dar cazurile de până acum arată că veți avea cu siguranță câștig de cauză şi veţi recupera banii plătiţi pe taxa auto 2012.

2. Proprietarul dă în judecată statul pentru a nu plăti taxa auto 2012. În această situație, vei primi aproape sigur aviz favorabil, doar că apare o mare problemă: avizul vine după 6-12 luni.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/......03208.html

| ionut57 a răspuns:

Inmatriculez pe Romania AUTO, fara plata taxei de poluare; totodata si obtinerea de numere rosii pe calea ordonantei presedintiale. 0767437419 VALABIL PENTRU CEI DOMICILIATI IN JUD. CONSTANTA.