| Angelo2040 a întrebat:

happy De ceva timp imi caut o masina,in sfarsit am facut rost de bani,dar am dilema aia, gen : "Ce masina?". O masinuta care sa ma plimbe si sa coste in jur de 2000 de euro. Am gasit un Ford Fiesta 2002 si as vrea niste pareri, daca sunt bune si daca piesele sunt scumpe? Astept si pareri despre alte masini. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este ok ca masina, piesele la Ford sunt in clasa medie, nici exagerat de scumpe dar nici ieftine, problema este cati km are masina, cat de bine a fost intretinuta si ce motorizare are, daca are o motorizare pe benzina foarte mare posibil sa consume cam mult. Cel mai indicat este sa te duci cu un mecanic auto specializat atunci cand o cumperi nu singur pentru a te asigura ca este ok din punct de vedere tehnic!

4 răspunsuri:
| anonim1 a răspuns:

Masinile ford sunt destul de bune, depinde ce ii, diesel sau pe benzina. Piesele sunt medii ca pret, si eu am ford.Depinde si de norocwinking

| BGI a răspuns:

Daca acei 2000 de euro sunt toti banii tai, nu mai ai pusi de-oparte inca 500 de euro pentru transcriere si schimburile aferente achizitionarii unei masini SH ( distributie, ulei, filtru de ulei, filtru de benzina/motorina, eventual niste bucse datorita drumurilor din Romania ), te sfatuiesc sa cauti ceva mai ieftin, gen Opel Astra F, Volkswagen Golf III.

| Olyxyz a răspuns:

Http://mercador.ro/oferta/vand-renault-safrane-IDhdwU.html

consuma si putin...gen 4.5 - 5% afara si 6-7 in oras, e diesel