| n01name a întrebat:

De curand am luat categoria B la scoala de soferi, mentionez ca am 18 ani asa ca as dori sa fac A2 deoarece nu pot sa fac A pana peste cativa ani. Intrebarea mea ar fi daca pot sa sar peste scoala(cursuri) sa dau direct "iesirea din scoala" ca din cate am inteles legislatia e tot cam pe acolo cu cateva exceptii care le invat si singur, si nu as mai vrea sa pierd 2 sapt prin scoala de soferi, vreau sa trec direct la practica adica poligon, mentionez ca examenul la categoria B l-am luat cu 25/26 in relativ 10 min.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ai luat categoria sau permisul la acea categorie? Nu cred ca se poate dar poti intreba la o scoala de soferi.Ei stiu mai bine.Aici parerile sunt impartite.

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Scoala o incepi de la zero, daca era vorba de acelasi lucru pentru ambele categorii, atunci cand dadeai cat. B, aveai si categoria A2 pe permis...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum te intelegi cu cei de la scoala, insa legal trebuie sa faci totul de la 0, iar pretul sigur il platesti intreg