| Alexf0rest a întrebat:

Buna seara sper ca e bine unde scriu acest topic

mi-am luat de curand un derbi senda 50 dar modificat de 80cm3

cand il pornesc imi apare aprins becul rosu de ulei,(am ulei in rezervor) m-am uitat la motor si nu am vazut ceva scurgere ( nu m-am uitat foarte atent) crosul se comporta bine am fost cu el in jur de50 km si nu am intampinat dificultati.imi puteti spune despre ce ar putea fi vorba? (motorul este in 2 timp)

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

La rez de ulei are tot un fel de plutitor, poate e defect ala sau nu e apasat bine.

2 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Verifica-i sonda la rezervoru de ulei, verifica-i dacă papuci sunt băgați ca-lumea, multa bafta!

| Alexf0rest explică:

Va multumesc!