Întrebare recomandată | Robby15szabo a întrebat:

Buna seara TPU! Daca am permisul de conducere anulat pentru alcool, as putea sa aplic pentru alt permis de conducere in alta tara? Mai exact Anglia!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de permis de sedere in tara respectiva si probabil o declaratie pe propria raspundere ca nu detii deja un permis, ceea ce in cazul tau inseamna fals in acte, deci puscarie.

oricum tu nu meriti permis nici macar in vreo insula pustie atata timp cat te ai urcat baut la volan

| ManeaAlex a răspuns (pentru suntserios):

Corect...E un pericol public happy