| Jeepwwe a întrebat:

Buna TPU am o problema urgenta am un audi a4 b5 1.9tdi
azi am ascultat putina muzica o volumu 20 din 50 si de la un moment dat s-a oprit casetofonu track cand m-am dus am scos contactu si l-am pus tot asa nu a mers atunci am incercat sa pornesc masina atunci am auzit un piuit lung la bord mai multe becuri aprinse printre care si bateria nu a mai pornit masina de loc am incercat de 3 4 ori sa o pornesc ea nu a facut nici cel mai mic sunet am scos cheia si cand o am scos nu sa mai auzit clik ca de fiecare data cand o scoteam paurma am pus contactu din nou dar s-a blocat complet contactu nu se mai invarte chei de loc mentin ca cand am scos azi cheia din contact o data mergea muzica fara cheie cheia era la mine dar muzica mergea fara contact ce ma fac sunt incepator o am de apx 3 luni masina si nu ma pricep ce sa ac ca parintii mei nu au avut masina ce ma fac va rog raspundeti-mi doar cei care stiti cu adevarat dau si funda prim raspuns corect dati sfat ce fac

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil acumulator s-a descarcat, il poti incarca daca detii un redresor sau daca stii pe cineva care detine unul, sau il poti inlocui.