| Nikolas07 a întrebat:

am si eu o intrebare, imi iese mult fum pe esapament, de fapt nu stiu daca e fum sau abur pentru ca nu miroase a fum si ii albicios, ce ar putea fi si de la ce se produce?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Inseamna ca n-are nimic. E condens.

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Iese mereu sau numai la pornire? Ce motor ai, diesel sau benzina, cu turbo sau fara? Daca e abur, inseamna ca iti intra apa in motor (garnitura de chiuloasa dusa). Posibil sa fie dusa si turbina, la diesel. Eu zic sa mergi cu ea la verificat. happy

| Nikolas07 explică (pentru Minks):

Minks ii motor pe benzina fara turbo

| Minks a răspuns (pentru Nikolas07):

Nu mi-ai raspuns la cealalta intrebare. Face mereu sau numai la pornire, cand e rece afara? Daca face mereu inseamna ca e garnitura de chiuloasa. Oricum, mergi la service.

| Nikolas07 explică (pentru Minks):

Nu iese mereu, dupa ce fac cativa km nu mai iese sau cand nu-i frig afara.

| Minks a răspuns (pentru Nikolas07):

Inseamna ca n-are nimic. E condens.

| Burdetiu a răspuns:

Motorul este rece si afara este rece Funda big grin