| Adrian_Adi_1995_yPVt a întrebat:

am si eu o nedumerire, am un opel corsa din 2009 motor de 1.2 benzina si as vrea sa stiu cum pot sa fac sa am curent pe priza fara sa fie contactul pus, radio merge si fara contact pus.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Du-te la un electrician, sa-ti traga un cablu direct din panou, la bricheta. Nu te baga singur, ca-i dai foc. Treburile astea se fac doar de catre electricieni ori priceputi in domeniul electric. Iar aia priceputi nu intreaba cum se face asa ceva.
Firul trebuie luat printr-o siguranta, si foarte bine izolat, sectiunea trebuie aleasa cu cap, etc. Lasa un profesionist sa o faca. Nu va fi scump, e treaba de 30 de minute.

2 răspunsuri:
| NuCitescNotificari a răspuns:

Invata sa scrii la tastatura

| Liviu a răspuns (pentru NuCitescNotificari):

Deci asa va avea curent? hmmm, interesant.Dar cum se va produce curentu? Banuiesc ca viteza degetelor sale tastand va produce curent atat de puternic incat sa ii mearga priza?