| AndreasfromMetallicA a întrebat:

am un BMW 320i, anul 1999, nicio eroare in bord,ASR-ul a functionat de minune, il activam si dezactivam mereu cand voiam, mi.am luat cauciucuri de iarna azi si acum cu asr activat cand merg(responsabil)ma atentioneaza in bord ca pierd aderenta fara ca eu sa bruschez acceleratia sau alta comanda. Oare de ce s-a schimbat asa comportamentul ei? m-ar duce gandul la deranjarea unui senzor sau ceva.Multumesc!

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Cel mai probabil un senzor. Ma indoiesc sa fie de la inaltimea pneurilor, de curiozitate sunt noi noute? Posibil sa dispara fenomenul dupa ce se mai tocesc oleaca.

| AndreasfromMetallicA explică (pentru antimulte):

Nu sunt noi, sunt second, dar mai mici decat celelalte avute inainte, oare de asta la demaraj senzorul citeste ca se fac mai multe rotatii crezand ca se invarte roata in gol si imi taie alimentarea? acum merg doar ci asr dezactivat

| TrăieşteClipa a răspuns:

Eu era sa fac accident cu anvelope de iarna noi noute.Pe asfalt uscat aveam senzatia ca sunt pe gheata.
Abia dupa cateva zile am inceput sa am aderenta ceva mai buna.