| PrOsKiLL a întrebat:

Am un piaggio si si de cand am curatat carburatorul nu mai tine rela tiul. Daca il pornec si stau pe el pe loc fara sa ma misc moare motorul... Si cand incetinesc prin curbe sau opresc la vreo intersectie sa ma asigur moare motorul. Se opreste. Cred ca am umblat la reglaj. L.am dat peste cap. Care poate sa imi spuna cum sa reglez aerul la carburatorul de la piaggio si. Dau Funda!

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, la scuter nu stiu, dar la masina motorul este tinut in idle de un mic sistem. Banuiesc ca motoarele sunt la fel ca si concept. Vezi ca ala sa nu se fii stricat.

| Michilici_Michaela_2000 a răspuns:

Sa dus.Arunc-o si ia alta cel mai sigur.(nu te baga sa repari daca esti paralel cu asa ceva)!