| KooSs a întrebat:

am un scuter chinezesc in 4t si am o problema la care nu gasesc raspuns.nu imi da curent la bujie cand sa-l turez, la relanti merge normal da cand il turez merge in socuri ca si cum nu iar da curent destul.i-am schimbat cdi-ul, bobina de inductie, si bobina si tot la fel face.I-am verificat instalatia si nu da nicaieri la masa.ce poate sa fie? funda.

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai eu cred ca mai repede este variatorul decat sa fie bujia daca spui ca bujia ia curent la relantii dar nu ia la turatii mari, sau daca este de la bujia probabil exista un scurtcircuit pe undeva!

| mgtow a răspuns:

Cand face socuri bujia e de vina, curentul nu mai face contact cum trebuie iar la bujie vezi ca are o bucatica de fier arsa sau deteriorata, o schimbi direct.

| KooSs explică (pentru mgtow):

Nu e de la bujie, sunt sigur de asta..la relanti merge bine iar cand il turez nu da curent destul da in socuri.

| activ a răspuns:

Salut...de unde esti? am vandut un scuter si la fel facea

| KooSs explică (pentru activ):

Scuterul il am de 4 ani.si la a tau iai facut ceva?