| korenix a întrebat:

Cam cat consuma o toyota supra "motor 3000 benzina 300 cai?
Prin oras si in afara orasului.
Am vazut prin anunturi auto, ca supra variaza cam pe la 3000 de euro.
Credeti ca are defectiuni sau din cauza motorului adica consum prea mare.
Si cat de buna este din punct de vedere tehnic.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu, dar sigur consuma cel putin la fel cat exemplele date de mine.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt masini vechi de 20+ ani, cat ai vrea sa valoreze?

plus la animalul ala de motor platesti niste taxe mai mari decat pretul masinii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea este: crezi ca ai nevoie de 300 de cai?

| korenix explică (pentru anonim_4396):

Da am pentru ca imi plac masinile puternice big grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru korenix):

Si ma rog pe unde te dai cu aia 300cp?
Si daca intentionezi sa te dai (altfel nu ti-ar trebui masina puternica), de ce te intereseaza consumul? Ai sa mergi la consum?
Te cam contrazici... Sau iti plac masinile puternice conduse in relanti?

| korenix explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu ma contrazic! big grin
Din relanti si pana in treapta Intai sa zboare! Daca mai are cauciucuri pana sa decoleze rolling on the floor)).
Am vazut pe un site ca consuma 13% prin oras si 8% in afara orasului! E adevarat?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru korenix):

Golf 2 1.8T 140cp - 18% urban potolit
Astra 2.0T ~200cp - benzina de 100 de lei la o talpa de 4 km.
Ambele sunt masini usoare, si n-au 300cp. Trage tu concluziile.

| korenix explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Decitot supra e mai buna big grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru korenix):

Nu stiu, dar sigur consuma cel putin la fel cat exemplele date de mine.