| Luci88 a întrebat:

cat ma costa discu de ambrai la Opel Zafira, an 2004, diesel, motor 2000, manuala, si de ce cand o fortez un pic scoate un miros asa urat, si mult fum?

3 răspunsuri:
| TeddyPaul a răspuns:

Buna! Si maicamea a patit la fel doar ca ea are Golf 4! A dat in jur de 6-7 mil! Scoate fumul ala deoarece ii ars! Un sfat? Schimbal cat mai repede posibil.

| Luci88 explică (pentru TeddyPaul):

Si la zafira sa fie mai scumpe? nu stii?

| DanPunky a răspuns:

Banuiesc ca accelerezi prea mult si dai drumu la aambreiaj incet... facand asta placa de presiune freaca mai mult decat trebuie pe disc si trebuie schimbate amandoua...