| SpinuAndrei a întrebat:

ce masina credeti ca e mai buna? Dacia logan sau 1410? Nu ma refer la viteza sau motor etc ci la stabilitate la caroserie care e mai rezistenta, daca puteti sa imi dati avantaje si dezavantaje va rog mult. Dau FUNDA pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Numby a răspuns:

Logan, are dotari mai avansate servo, ABS etc mai sigura

cu dacia 1410 te rastorni la 120 km/ora

| SpinuAndrei explică (pentru Numby):

Te asigur eu ca nu te rastorni cu dacia la 120 km/ora, eu am dacia 1410 si merg pe nationala cu 170 km/h si nu ma rastorn cu ea, doar daca esti in curbe, ca asa te rastorni si cu loganul.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu poti compara Loganul cu 1410. diferenta e ca intre cer si pamant.

| UtilizatorulN a răspuns:

Logan. E mai noua, e clar mai buna. Avantaje: anul fabricatiei, viceversa.

| Al99 a răspuns:

Care masini?
Dacia este masina? De cand?

| Any_3777 a răspuns:

Loganul e mult mai avantajos. Plus confortul. si taxele. si caroseria la logan e foarte rezistenta. Plus spoilerele care la accidente usoare in parcari sau pe la mall nu se sparg si nu se indoaie exaerat. plus indreptatul lor se face foarte usor incalzind spoilerul isi revine.