| Anonimul23 a întrebat:

Ce motoare mi-ati recomanda pana in 125cc?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe benzina.

| JohnnyBi a răspuns:

Intri pe motociclism.ro si ai acolo in josul paginii forumului o parte de thread cu motoare mici (125 si sub). si vezi discutii, pareri, recomandari pentru toate tipurile de pusti, incepatori, etc.

| Anonimul23 explică (pentru JohnnyBi):

Ai putea sa imi dai link-ul de la topic?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Anonimul23):

De ce? e prea greu sa intri pe forum si sa dai scroll in jos? hai serios...

| darrio2007 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Daca nici la asta nu se pricepe nu stiu ce ar face cu motoarele.

| JohnnyBi a răspuns (pentru darrio2007):

Nu e vorba de pricepere, lenea bat-o vina. este mai usor sa ceri decat sa cauti.

| Anonimul23 explică (pentru JohnnyBi):

Am gasit. dar topicul e din 2005. as vrea daca s-ar putea ceva mai nou?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Anonimul23):

Oofffffff.
http://www.motociclism.ro/....../index.php

vezi numele la motoare, le cauti pe net vezi ce iti place, dupa ce vezi ce iti place te duci pe forumul respectiv si vezi ce pareri au oamenii de ele. in principiu daca un motor din 2005 e bun, si in 2013 tot bun o sa fie. daca te uiti ultimele postari la primele 20 de threaduri sunt recente. deci oamenii inca tin discutiile aprinse. trebuie sa te invat cum sa te documentezi?

| darrio2007 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Asa e.

| Anonimul23 explică (pentru JohnnyBi):

Ma gandesc ca la inceput asa de priceput ai fost si tuwinking

| JohnnyBi a răspuns (pentru Anonimul23):

Eu cu google am rezolvat orice intrebare. fie ea reparat iphone sau resoftat galaxy s2, intalari de programe si altele. nu stiu, caut. cat despre subiectul moto acum fac si eu scoala pentru categoria A si la scoala mi-au zis despre motociclism.ro ce scrie sa invat. de la incepatori, accidente si alte threaduri de genul. eu ti-am dat link si cum sa cauti. asa am invatat si eu X, Y, Z despre unele si altele. m-am dus la vitezane si le-am luat la rand (posesori de gixxer, cbr rr, R6 si tot asa)

| Anonimul23 explică (pentru JohnnyBi):

Ok mersi, bafta in continuare!winking