| anonim_4396 a întrebat:

Cum era vazut un daewoo cielo prin ani 2000 si cum e vazuta acum?
Si cam ce parere aveti despre masina ca aspect, performanta.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In 2000 aveam 7 ani. Stiu ca de pe atunci mi se parea un plastic aparent ieftin, dar imi explica mama ca-i noua, si asta era wow. Tico imi placea la nebunie, ca semana cu jucariile mele.
Cielo e un Kadett E facelift, care din pacate n-are nimic in comun cu performantele Kadettului.
Kadett E a aparut prin '85, o masina aratoasa pentru vremea aia, cu motoare foarte reusite, economice si suficient de nervoase chiar si cele de 1.3 cu carburator simplu. Cielo e un dezastru, au motoare 1.5, puturoase (la viteza ridicata), si papacioase rau, sub 7% nu scade nici unul extraurban. Caroseria de Kadett era sportiva... Cielo e ca o Dacie.
In prezent, Cielo sunt niste gunoaie cu numere RO, pentru cine vrea o masina de 6 luni, maxim un an. Toate-s sparte, motoarele uzate, caroseriile ruginite... Iar calitatea plasticului din ele e jalnica, am urcat si in Espero si m-a luat greata.
De la Daewoo pot lauda Matizul, e foarte ok pentru o masina de oras, dar numai pentru oras.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

In 2000 sau cand o fi inceut productia lui in Romania era ca o limuzina comparativ cu batrana Dacie, acum sunt pe aceeasi linie

| Serban_Albu_1994 a răspuns:

Acum e vazut prost datorita aparitiei unor petarde de masini gen logan 2 care sincer iti spun sunt execrabile.cielo sunt masini ieftine si usor de intretinut.