| Zxcv6 a întrebat:

Bună TPU vreau să achiziționez o mașină și nu prea mă pot hotărâ care ar fi mai ideală un Mercedes W124 1992 250D 113 cai combi 470. 000km sau un Volvo V70 2.4D 2004 163 cai 320. 000km aștept o părere vă rog mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Volvo nu imi place, dar s-ar putea sa fie o caroserie misto.
W124 e o masina foarte misto, dar din pacate vine la pachet cu rugina.
470. 000km la motorul ala nu inseamna nimic.

| Zxcv6 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Stiu la 500.000 mii își face rodajul happy motoarele duc vreo 1.5-2.0milioane km de asta miaș lua un w124

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Zxcv6):

Poti lua W211 cu 2.2 CDI, e la fel de fiabil ca W124, iar caroseria e mult mai avansata, plus ca nu au apucat inca sa rugineasca.

| Zxcv6 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

A ok mersi apreciez sfatul tău și eu la asta mă gândeam

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mașină cu juma' de milion de km la bord? mai bine nu!

Câți bani intenționezi să dai?

| Zxcv6 explică (pentru sierra1):

Undeva 2000-3000€

| DeMicUnCălător a răspuns:

Ambele sunt vechi. E ca și cum ai achiziționa o pereche de papuci din 92 purtați de tot cartierul

| Cherciumihai a răspuns:

Ambele mașini au caracteristici bune, dar alegerea depinde de preferințele tale personale. Recomand să iei în considerare următoarele aspecte: starea generală a mașinii, istoricul de întreținere, costurile de întreținere și consumul de combustibil. Poți să le testezi și să vezi cum se simți la condus. În final, alege mașina care îți oferă confort și se potrivește nevoilor tale. Mult succes în luarea deciziei!