| alexuL97 a întrebat:

Buna tuturor. Am nevoie de o părere. Am un Ford focus 2, hatchback din 2005 si recent am observat ca s-a crapat chiuloasa. M-am uitat pe olx la câteva mașini din același an, si am gasit un Peugeot 307 dar si el are niște probleme, si anume "pompa de servodirecție cu zgomot la virare", asa scrie pe anunț. Ce merita mai mult? Să-mi repar chiuloasa? (din câte am auzit nu tine prea mult). Sa schimb chiuloasa cu una din dezmembrări? (care am auzit ca e vreo 20-25 de milioane in lei vechi). Sau sa vând ford-ul si sa cumpăr Peugeot-ul respectiv si să-l repar? Mulțumesc anticipat tuturor!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Intelegi ce inseamna masina "DONATOR"?
Se pare ca nu...
Inseamna MASINA PENTRU PIESE!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Sau, iti cumperi un Ford Focus acelasi model cu volan pe dreapta (pe la 1500€) eventual cu unele mici probleme la aspect, si ai o masina donator pentru mare parte din piesele de care vei avea nevoie pe parcursul timpului.

| alexuL97 explică:

Volan pe dreapta... Better no

| OldSoul a răspuns (pentru alexuL97):

Intelegi ce inseamna masina "DONATOR"?
Se pare ca nu...
Inseamna MASINA PENTRU PIESE!