| isa_8499 a întrebat:

Vreau sa stiu daca in poligonul ilioara ma pot duce sa exersez cu masina personala chiar daca nu am carnet si cat m-ar costa. Nu de alta dar nu vreau sa ma duc acolo degeaba sau sa ma intorc cu un dosar penal pntru ca e ilegal fara masina cu control dublu. Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| UltraLex a răspuns:

Pai legea spune ca iti trebuie carnet sa circuli pe drumurile publice dar poligonul este o proprietate privata deci da poti chiar si fara instructor pretul undeva 20-30 lei acum depinde de la unul la altul dar mai mult de atat nu e

| critikl a răspuns:

Poti merge fara grija nu zice nimeni numica dai 5 lei pe ora si gata... Nu te mai lua ce zic astia ca stiu si ei putina legislatie/cod penal si se da cocosi.Am fost saptama trecuta pe sambata, am intins 5 lei pe geam Buna ziua! si gata + ca erau si de aia de la scoli de soferi pe acolo si nu au zis nimica.Du-te si sa ne spui cum ai procedat.