| ClaudiuM1997 a întrebat:

am momentan un seat ibiza 1. 9tdi 90cp din 2000. vreau ceva mai nou si mai mare (am 1.84, sunt student).in 90% imi folosesc masina in oras si poate o excursie la 2 sapt.ce sa aleg intre passat 1. 9tdi 2004 si Mitsubishi carisma 1.8 2004? mentionez ca carisma consuma 8 in oras chiar daca e benzinar.

Răspuns Câştigător
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Passat, clar. Daca il duci la un service autorizat si mecanicul de acolo iti spune ca merita cumparat, ia-l fara ezitare! Un 1.9 TDI ingrijit poate valora multi bani pe termen lung, daca stii ce zic.

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Tu zici ca Ibiza din 2000 este la fel cu Passat din 2004? Sau nu ai fost chiar atent la intrebare? Claudiu alege Passat-ul, la vechimea lor o sa ai nevoie de piese iar pentru Carisma o s-a cam cauti mult si bine. Consumul de 8 litri in oras este dat probabil la vale cu vantul din spate si motorul oprit, glumesc evident, dar sunt convins ca este imposibil sa scoti un asemenea consum in Bucuresti de exemplu.

| suntserios a răspuns (pentru Ironwin):

Greseala mea, am citit aiurea intrebarea... sau a fost editata.

| ClaudiuM1997 explică (pentru Ironwin):

Am avut temporar un carisma 1.8 din 1995. chiar 8-9 scoteam in oras. nici mie nu mi-a venit sa cred.