| IulianOvidiu a întrebat:

Am o problema la al meu Ford Mondeo, masina a fost cumparata recent iar eu cand am luat-o nu am stiut ca are ceasurile din bord schimbate..sunt puse ceasuri cu plasma marca innoparts, doar ca am o problema ele nu se aprind cand pun pozitia, care ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu se aprind nici acele?
Restul bordului se aprinde?

| IulianOvidiu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Acele se aprind, martorii se aprind, se aprinde tot in afara de ceasuri...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru IulianOvidiu):

Desfa ceasurile si vezi cum sunt alimentate circuitele de pe 'plasma'.
E posibil sa se fi ars...

| gabrrieel a răspuns:

Încearcă să îl desfaci că poate nu este băgată o mufă bine...