| Andrei_Marius_1996_V1Ib a întrebat:

Bună ziua. Am un scuter first bike i-am băgat set de 80 :cilindru,piston, segmenţii.Am mers cam 1 saptămână cu el si după intr-o dimineaţă am dat sa-l pornesc am dat la pedală cam 5 minute. dupa 5 minute a pornit..am mers cam 30 minute cu el..si dupa l-am oprit l-am lasat oprit 2-3 ore. Dupa dau sa-l pornesc iar..degeaba dadeam ca-n branza..Am verificat bujia am curatat-o tot degeaba.I-am curatat vacumul tot degeaba..are puţina compresie tot degeaba..Ma puteti ajuta cu ceva?

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca nu ai auzit de rodaj... s-a dus setul...

| Andrei_Marius_1996_V1Ib explică (pentru OldSoul):

L-am desfacut. pistonul, cilindru, segmentii-Sunt ca noi cum i-am bagat asa i-am scos nu au nimic totu e fresh..Setul nu s-a dus.

| Andrei_Marius_1996_V1Ib explică (pentru OldSoul):

L-am desfacut. pistonul, cilindru, segmentii-Sunt ca noi cum i-am bagat asa i-am scos nu au nimic totu e fresh..Setul nu s-a dus.

| OldSoul a răspuns:

Scanteie ai? Poate ti-s-a dus bobina de inductie, sau mai bine spus CDI-ul...

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Vezi la demaror happy poate s-a stricat happy