| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, cât mă costa sa inmatriculez o mașină din Anglia in România și cam cât costa, acte necesare?

5 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Costul variaza in funtie de model, tara de origine si an. Ce model si din ce an este masina?

| donlucian a răspuns (pentru AlexSalling):

2006,1,7 diesel, din Anglia

| AlexSalling a răspuns (pentru donlucian):

Stii? Dandu-mi seama ca legislatia sa mai schimbat, fa calculul aici
http://www.servicii-inmatriculare.ro/taxe-inmatriculare/
Legea in privinta asta nu cred ca s-a schimbat mult din 2014 pana acum. Stii? Totusi, cel mai bine este sa duci sa intrebi.

| donlucian a răspuns (pentru AlexSalling):

Dar sa eliminat niște taxe, și calculatorul calculează dupa taxele vechi,

| AlexSalling a răspuns (pentru donlucian):

Sau eliminat, sau mai adaugat, sau mai scumpit. Singura forma de a stii sigur cat te va costa, va fi ducandu-te la Servici-ul Circulatiei, la Politia Rutiera, in general toate taxele se platesc la Mall (cel mai mare) indiferent de judet, acolo au bagat plata taxelor auto. Depinde si in ce oras stai, ca sa-ti spun exact unde se platesc taxele. Normal, poate sa difere si banii sa t-i incaseze altundeva, dar in general la Mall-urile mari din tara.