| MG_Off-Road_1985 a întrebat:

ieri am venit cu cineva din anglia cu masina gen autostop. Din belgia pana in germania am condus eu, problema este ca am fost oprit de politie in germania individul nu avea asigurare auto. Am declarat ca nu stiam ca el nu are asigurare, si am primit o instintare ca voi primi acasa decizia lor. Ce pot primi?

2 răspunsuri:
| adrian_4038 a răspuns:

O sa primesti o amenda de cateva sute de euro pe care daca nu o vei plati v-ei fi chemat in tribunal, astia nu se joaca ca ai nostri, vezi ca poti sa platesti si amenda esalonat, in orice caz nu cred ca va depasi 300e, succes si mai multa atentie data viitoare.