| andrei28743 a întrebat:

imi puteti explica cat mai indetaliat cum se cumpara o masina? Incepand de la ce acte trebuie sa imi dea, unde ma duc sa o trec pe mine, unde mergem sa o cumparam, daca trebuie sa merg la anaf dupa etc va rog.Nu am mai cumparat masini pana acum.Va multumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sh sau noua?

| anonimg a răspuns:

Detalii amanuntite le vei gasi la un birou care se ocupa de acte auto. Aceste birouri se gasesc in apropierea sediilor de politie ce elibereaza numere de inmatriculare.
In principiu, o masina trebuie sa aiba carte. Daca nu are carte inseamna ca este radiata -adica potrivita doar pentru fier vechi.
De asemenea nu dai banii omului decat daca masina trece de testele RAR-ului, chiar daca masina este noua.
Persoana care ti-o vinde trebuie sa fie proprietarul masinii, si nu un prieten sau ruda al proprietarului. Alte persoane implicate nu-mi miros a bine.
In locul tau as merge la un birou de acte auto; si pentru 50 de lei le-as cere toate informatiile.
Dar mai asteapta raspunsuri si aici.