| rhadus a întrebat:

Revin cu intrebarii deoarece am vazut ca TPU mi-a fost de ajutor! ....problema la cutie de viteza automata in treapta de mers inapoi. cand bag in masarier si accelerez sare din viteza, cand las dupa ea la relantiu merge fara problema ..care ar putea fi cauza? multumesc!

6 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Este microcontactul de la cutia de viteza care ramane blocat.

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Cand bagi in mansalier, las-o la relanti... sa nu o mai accelerezi, fiindca microcontactul la turatie se decupleaza singur si sare din viteza.

| rhadus explică (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Deci sa inteleg ca fiecare treapta contine cate un microcontact...si cel de la marsarier (microcontact) este defect... oare se poate schimba?

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru rhadus):

Da, se poate schimba.

| rhadus explică (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Nu sti cam la ce costuri se ajunge cu o chestie din asta?

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru rhadus):

Nu este scump, preturile pornesc de la 10 lei pentru un microcontact.