| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut. Am și eu o problema cu o skoda fabia 1.2 diesel cu 75 cai putere. Este normal, cu motorul pornit, la relantiu, dacă apăs accelerația se tureaza doar pana la 2500 de ture. În schimb în mers, în viteza se tureaza pana la capăt în orice treaptă. Oare asa trebuie, pe liber dacă o accelerez doar pana la 2500 ture sa ducă? Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Da, este normal. Daca dezactivezi ESP-ul se accelereaza si pe loc. La fel e la mai multe masini.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Asa sunt făcute mașinile, sa nu rupi motorul stând pe loc...

| GhostRider2535 a răspuns:

Daca e rece motorul asa face, e normal.