| Ionut_Andrei_2000_1Aph a întrebat:

Buna ziua
Stie cineva de ce imi arata consum instant de 85 l/100km cand nu o accelerez iar cand o accelerez scade.
Masina este un volkswagen passat b6 2010 motor 2.0 tdi 81kw cod motor CBD.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asa arata mereu, sau numai o data? Regenerarea DPF-ului creste consumul instant.
Daca nu e asta, e posibil sa ai probleme cu injectia, sau probleme electrice/electronice.
Probabil e electronica problema, ca Passat b6 e o caruta campioana la softuri proaste, cablaje intrerupte, componente turcesti...

| Ionut_Andrei_2000_1Aph explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da, mereu dar nu sunt sigur daca dupa ce am schimbat un injector. Ca am schimbat un injector

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ionut_Andrei_2000_1Aph):

La o diagnoza și vedea valorile injectorului respectiv, dacă el e cauza.
Am impresia ca trebuie băgat și codul injectorului în ecu, dacă nu l-ai băgat, de acolo poate fi problema.

| mihaicelsfant a răspuns:

Pai e stricat alalaughing am uitat cum i se zice
genn e ceva mic cu culori si 2 picoarehappy sti la ce ma refer?