| numesiprenume0 a întrebat:

Am o masina cu motor de 1.6 si la sfarsitul fiecarei plimbări imi arata la consum 7L la 100km... Azi, special am facut sa imi afiseze consumul in timpul mersului. Nu am depasit de 6.2, dar la sfarsit, la consum tot 7 imi indica... Care este problema?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa fie media consumului de cand a fost resetat ultima data sau probasbil e consumul mediu unde se ia in calcul si consumul la pornirile de pe loc, la accelerari samd... doar tu stii la ce te ai uitat exact

| Afraph a răspuns:

E average 7l/100 km, nu stiu ce masina ai, dar poti reseta...
in dreapta volanului tine apasat butonul din capatul manetei (cu care activezi stergatoarele) inauntru pentru cateva secunde... si isi da reset