| ClaudiuM1997 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina si dispun de un buget de 3000 euro. masina trebuie musai sa fie benzinara (sunt obligat de tata,nu pot diesel), si eu vreau sa aiba macar 100cp.ce imi recomandati sa fie atat fiabila, cat de cat spatioasa, cat si un consum cat mai bun?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand o masina autohtona, care este mai noua, decat orice vechitura adusa de afara, unde bagi bani non stop in ea.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un Ford Focus 2, sau un Renault Megane.
Sau un Mercedes C180.
Nu te pacali cu VW-uri, Skode si Seaturi, decat daca sunt 1.8T.

| suntserios a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Buna asta, sa nu se pacaleasca cu vw, skode dar ii recomanzi un mercedes la buget de 3000euro happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu din ce postura aprobi/contesti tu raspunsurile mele.
Daca lucrezi in IT si ai un permis, nu cred ca are rost sa te dai cunoscator. Sau... Esti cumva Buhnici? (el nu e IT-ist)

| suntserios a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

E logica de bun simt sa nu recomanzi o masina premium la pret de 3000 euro ci, in bugetul asta, sa recomanzi o masina de la un producator din zona de volum...

sa stii ca nici tu din pozitia de paznic la hotel nu devii un expert in auto.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru suntserios):

Paznic, dar ce am acasa nu se pune?
E de bun simt sa taci, acolo unde habar nu ai. Eu am avut Mercedes ieftin, si am in prezent 2 VW-uri, printre celelalte.
Nu ai sa ma vezi dand sfaturi de croitorie, bucatarie sau constructii, cum nici tu nu ar trebui sa fii pe aici.
Vorbeste doar daca ai ceva de zis. Asa fac oamenii cu bun simt, ca tot ai pomenit de ei.

| suntserios a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si de unde stii tu ce am eu acasa?

aaa si vezi ca masinile din jocuri nu se pun

https://www.tpu.ro/......c-vorbesc/

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru suntserios):

Esti pe langa subiect de la inceput. Mai bine recomanda-i tu omului o masina pe care o cunosti.
Si despre joc... Cautam un joc pe care l-am jucat in 2004, din nostalgie. Oamenii mari au asa ceva, stiu ca tu abia astepti sa cresti. Am trecut si prin faza ta. Desi, probabil ai vreo 17 ani acum. Eu la varsta ta ieseam de la liceu si mergeam direct la mecanic, sa fur meserie.
Fa-ne o favoare si opreste-te, raspunsurile mele nu o sa te ajute pe tine cu nimic.

| Bloondy a răspuns:

Bravo bravo si bravo pentru faptul ca te duci pe benzinara, chiar daca esti obligat tot o decizie buna e hehe, depinde ce tip de masini iti plac, Suv/spot/berlina etc...
Dar daca cauti caluti putere si iti plac modelele sport la bani aia iti recomand un Mazda RX8 versiunea de 231 CP sau si cea de 192 CP e ok, detin una si crede-ma ai tot ce iti trebuie, design, confort, lux, caluti caluti si iar caluti, de consum ce sa zic, scurt 24L/100 pe oras.
Oricum cand conduci o asemena bestie o sa stii de ce consuma atatabig grin