| Marinngg a întrebat:

vreau sa-mi cumpar o masina volkswagen passat sau touran, intrebarea mea este, ce motor 2.0 L diesel imi recomandati? Ce cod de motor si de ce?
As alege 1.9 dar la variantele pe care le am, toate au 2.0 L, nu am alte optiuni.
Masina o voi cumpara din Germania.
Masinile sunt din anii 2005-2006 respectiv 2004-2006

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Daca faci drumuri lungi diesel. Passat Break 2.0 tdi 140 cp bmp cu un ax cu came iar mai e si varianta de 170 cp. Verifici masina vezi cum merge si poate nimeri una buna. Cum tio fi norocul.

6 răspunsuri:
| Marinngg explică:

Cineva mi-a gasit cateva modele de masini in zona, si toate sunt diesel! Am spus ca nu pot lua benzina deoarece nu este in zona!
Multumesc pentru raspunsuri!

| Daniel323 a răspuns:

Adica masina de 2000Euro.

| Daniel323 a răspuns:

Cauta un 1.8 t 20v daca vrei benzina. Este genial motorul ala.
Il duci la 220 de cai doar cu o remapare.

| George12356456 a răspuns:

Salut! Nu știu codurile la motoarele de 2.0, însă îți pot garanta că cele cu un ax cu came sunt mult mai fiabile decât cele cu doua. Succes!

| DjAbstraktw a răspuns:

Motoru pe benzina e mai sfint ca isus daca nu faci naveta zilnic sau sa te deplasezi cu masina in cea mai mare parte a zilei motoru pe motorina e prea scump de intretinut.

| MihpalGeGe a răspuns:

2.0 pe benzină, nu diesel!