| anonim_4396 a întrebat:

Audi a6 2.0 diesel 2006 sau vw passat 1.9 diesel 2004 sau 2005?

Răspuns Câştigător
| Andreiu68 a răspuns:

Normal ca a6. vw sa inteleg ca este un b5? 1.9 131 cp, sau 116 E frumos si el, dar daca ai ocazia ca sa iti ei audi iati.Fiabiliate la motoare sunt si la a6 si la vw Puterea normal ca o detine audi si desigul e bine la audi, vw in 2003 nu are eleganta si lux in masina.Nustiu ce as mai putea spune.In principiu e frumos b5 dar daca ai ocazai de audi ia-ti

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vectra C 1.9 CDTI 150cp.
Superioara chiar si A6-lui, d.p.d.v. al fiabilitatii.

| OldSoul a răspuns:

Personal as spune Passat.

Pentru ca motoarele de 1.9 sunt mult mai fiabile fata de cele de 2.0.
Si mai apoi pentru ca 2.0 e un motor destul de mic pentru caroseria A6-ului.

Asta daca e sa ne referim la fiabilitatea motorului, daca e sa ne referim la aspect, da, Audi castiga, acum desigur, depinde si de gusturi.

| Bojica96 a răspuns:

BMW 530xd, E60winking Dacă vrei o mașină puternică, impunătoare și economică totodată...

| Bodychip1979 a răspuns (pentru Bojica96):

Daca as fi avut bani destui fi sigur ca asta imi kuam sau un 520d dar am gasit audiul la un pret de 2000 de euro si un passat e intre 2000-3000 de euro